Haber

CHP ‘infaz’ düzenlemesini Anayasa Mahkemesi’ne taşıdı

CHP, hükümetin yaptığı, bazı tutukluların üç yıl erken açık cezaevine gidip buradan tahliye edilmesine olanak tanıyan infaz düzenlemesine yeni bir saldırı hazırlığı yapıyor.

Halk TV’de canlı yayınlanan CHP Kümelenme Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, düzenlemenin iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvuracaklarını duyurdu. Motorlu taşıtlara ek vergi getiren yasa tasarısına yeni ‘yürürlük’ maddelerinin eklenmesiyle sonuçlanan düzenlemeyi ayrı ayrı yargıya götürdüklerini söyleyen Günaydın, şöyle devam etti: “Yönetmeyi yırttık. MTV’yi kanuna götürdük. Bir ay önce Anayasa Mahkemesi, yayımının 10’uncu gününde, bu bir ‘Bu bir başarıdır. Geriye kalan kısıma kadar düzenlemeler tamamlandı. Ben partiden sorumluyum. Hukukçuların da görüşlerini alarak sonuca kavuşturduk. Cuma günü Anayasa Mahkemesi’ne götüreceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayıyla 15 Temmuz’da yürürlüğe giren düzenlemeye göre, 31 Temmuz’a kadar cezaevinde bulunan bazı hükümlülere 3 yıl erken açık cezaevine geçerek buradan tahliye imkânı tanındı.

Düzenleme, “katillerin, uyuşturucu satıcılarının ve tecavüzcülerin serbest kalacağı, siyasetçilerin ve gazetecilerin kapsam dışında tutulacağı” yönündeki eleştirilerle tepki çekti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu