Haber

Deprem Bölgesinde İnşaat Çalışmaları Sürüyor

İnegöl Belediyesi, farklı müdürlüklerden çalışanları ile deprem bölgesinde üretim faaliyetlerini sürdürüyor. Bir yandan temizlik çalışmaları olmak üzere tüm alanlarda çalışmalar devam ederken, diğer yandan bozulan yolların onarımı ve ortak kullanım alanlarının alt yapısı da yapılıyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından yurt genelinde olduğu gibi İnegöl’de de seferberlik ilan edildi. Depremin ilk günlerinde arama kurtarma ekiplerinin sevk edilmesine, yardım kampanyalarına ve sıcak yemek oluşturmak için portatif mutfak hizmetine destek veren İnegöl Belediyesi, 3 haftalık sürecin ardından hayatın normale dönmesi için çalışmalara başladı. Bu kapsamda bölgeye üretim faaliyetlerine devam edecek gruplar gönderildi.

İnegöl Belediyesi, Kahramanmaraş Onikisubat ilçesinde tüm birimleriyle yaraları sarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Uyum noktasındaki Fen İşleri, Park Bahçeler Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü çalışanları başta olmak üzere gruplar, bir yandan temizlik hizmetlerini sürdürürken, diğer yandan bozulan yolları ve kamu alanlarını onarıyor. Fen İşleri Müdürlüğü’nden 5, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden 5, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden 5 işçi olmak üzere toplam 15 işçinin görev yaptığı deprem bölgesinde, özellikle sağlık ocağı olmak üzere hummalı bir çalışma sürüyor. yolları tekrar kullanılabilir hale getirmek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberkaraisali.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu