Haber

Dosyada intihar eden müftünün Whatsapp paylaşımları da yer aldı.

Müftülükten ihraç edildikten sonra intihar eden Mehmet Deniz’in mahkeme süreci devam ederken gündemdeki yerini koruyor. Deniz’in Whatsapp’ta paylaştığı fotoğrafların da kovulmasına neden olduğu ortaya çıktı.

Balıkesir’de vaizlik görevi bulunan müftü Mehmet Deniz, cübbe giymemesi, bisiklete binmemesi ve motosikletle işe gelmesi nedeniyle şikayet konusu oldu ve Diyanet İşleri Başkanlığı soruşturmayla Mehmet Deniz’i görevden aldı. başlattı. Mahkeme tarafından göreve iade edilen Deniz için Diyanet İşleri Başkanlığı mahkeme kararını uygulamadı. Bunun üzerine Mehmet Deniz intihar etti.

Müftü Mehmet Deniz’in müftülükten ihraç edilmesiyle ilgili Whatsapp’ta yaptığı paylaşımlar da gösterildi. Deniz, WhatsApp numarasından paylaştığı fotoğrafların ekran görüntüsünü alarak Diyanet İşleri Başkanlığı’na şikayette bulunmuştu. Bunun üzerine Mehmet Deniz, toplanan şikayetlerle müftülükten ihraç edilerek vaiz olarak atanmıştır. Deniz’in tüm başvuruları reddedildi. Mahkeme kararlarının uygulanmaması üzerine Deniz intihar etti.

İMZALAYANLARIN LİSTESİ DE AÇIKLANDI

Müftü Mehmet Deniz’in görevden alınmasına karar veren Atama ve Yer Değiştirme Komisyonu kararında, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve Diyanet İşleri Reis Yardımcısı Dr. Burhan İşlenen’in görevden alınmasına karar veren Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz, Rehberlik ve Teftiş Başkanı Fatih Mehmet Karaca ve Hukuk Müşaviri Selami Açan katıldı.

İntihar olayının ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Mehmet Deniz’in eşi Zeynep Deniz ile görüşmek istedi. Ancak Zeynep Deniz telefonlara cevap vermedi. Edinilen bilgiye göre Zeynep Deniz, sadece yüz yüze görüşebileceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu