Haber

İstanbul Metrosu’nda Robot Köpek Gösterisi

Robotlar hızla hayatımıza entegre olmaya başlıyor ve bilim kurgu filmlerine benzemeyecek şekilde gelişiyor. Çin merkezli Unitree firmasının ürettiği yeni robot köpek Unitree Go1 de bu trendin bir örneği. Bu videomuzda sizlerin ve İstanbulluların tepkisini ölçmek için robot köpekle metroya bindik! Detaylar burada…

İstanbul metrosunda farklı bir yolcu: Robot Köpek!

Fuarlar ya da tanıtımlar dışında hayatınızda robot köpek görmemiş olabilirsiniz. Ama o gün şanslılar arasında olsaydınız ShiftDelete.Net’ten Samet’i ve ona eşlik eden robot köpeğini metroya binerken görmüşsünüzdür. Peki diğer insanlar robot köpek Unitree’nin Go1’ine nasıl tepki vermiş olabilir? İşte imajımız ve uygun yolculuklarımız…

Teknoloji firmalarının farklı branşlara yönelik fonksiyonel robotlar üretmesi özellikle robot köpekler dikkat çekiyor. Unitree’nin Go1 robot köpeği, sahibiyle eş zamanlı hareket edebilme yeteneğiyle dikkat çekiyor. Ayrıca 17 km/saat hıza ulaşabiliyor ve 12 kg ağırlığında. Sahibini tanıyabilecek 5 adet iç kamera, yapay zeka programlama ve hipersensör sistemine sahiptir.

Su altında çalışan Vivo V29 5G incelemesi!

Bu robot köpek akrobatik hareketlerde sınırları zorlayabilecek bir yapıya sahip. Unitree, Go1’i farklı versiyonlarda sunar. Kolay işlevler için Go1 Air, orta düzey işlevler için Go1 ve üst düzey sensörler için Go1 Edu gibi çeşitleri mevcuttur. Hepsinden iyisi, Go1’in fiyatı makul: sadece 2700$! Bu fiyat, onu özellikle Boston Dynamics’in Spot robotuna kıyasla daha erişilebilir bir seçenek haline getiriyor.

Unitree’nin üç farklı versiyon sunması da kullanıcıların ihtiyaçlarına ve bütçelerine uygun seçeneği bulmasını kolaylaştırıyor. Unitree, robot köpek pazarında öne çıkan bir oyuncu olarak öne çıkıyor ve rekabeti yoğunlaştırıyor.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

ofajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu