Yaşam

Nebi Hatipoğlu’nun İyi Parti’den istifasına partiden ilk açıklama

Enson kanalında yer alan Eksi Artı Gündem programı, Onur Çavuşoğlu’nun değerli konuklarını ağırlaması ile hafta içi her gün saat 12.00’de ekranlara geliyor.

Bu kapsamda Çavuşoğlu, konuklarıyla birlikte gündemin önemli konularını detaylı bir şekilde inceliyor.

İyi Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun istifası da gündemin önemli bir unsuru.

Programın konuğu İyi Parti Genel Başkanı Ahmet Zeki Üçok’a da bu gelişme soruldu.

“Eskişehirlilere bu anlatılmalı”

Üçok, Hatipoğlu’na tepki gösterdi. Üçok, Hatipoğlu’nun partisine, özellikle de Eskişehir halkına haksızlık ettiğini belirterek, şunları söyledi:

Eskişehir’de 88 bin oy aldık. Sayın Hatipoğlu da bu oylarla Meclis’e girdi. Kendi seçmenine olduğu kadar partisine karşı da sorumluluğu var. Bu nedenle eylemlerinin sorumluluğunu üstlenmelidir.

Seçilmemin üzerinden 5 ay geçti. Bu süreçte partimiz ile birlikte çalışmalara katıldı. Partimizin ne olduğunu gördü. Ancak istifa ettiğinde partiyle derin görüş ayrılıkları olduğunu söyledi. 5 ayda bunu görüp gitmeleri konusunda ne gibi bir görüş ayrılığı var?

Bunu kabul etmek mümkün değil. Eskişehirliler ‘Oyumuzdan vazgeçmiyoruz’ dedi. Sayın Hatipoğlu’nun partimizden ayrılmasını Eskişehir halkına yapılmış bir haksızlık olarak görüyorum. Öncelikle bunu Eskişehirlilere anlatmak lazım.

Hatipoğlu partimizin Cumhur İttifakı ile ittifak yapmayacağını bilmiyor mu? Seçildiğinin hemen ertesi günü AK Parti ile birlikte hareket etmemiz gerektiğini açıkladı. Kendisini şiddetle kınıyorum.

kesan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu