Haber

Özbekistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Saidov, Türkiye’nin Taşkent Büyükelçiliği’nde taziye defterini imzaladı

Özbekistan Dışişleri Bakan Vekili Bahtiyar Saidov, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler anısına Taşkent’teki Türkiye Büyükelçiliği’nde açılan taziye defterini imzaladı.

Saidov, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve toplam 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde hayatını kaybedenlere taziyelerini sunmak üzere Taşkent’teki Türkiye Büyükelçiliğini ziyaret etti.

Büyükelçilik binasında açılan taziye defterine imza atan Saidov, şunları söyledi:

“Türkiye’de meydana gelen korkunç depremler sonucunda çok sayıda insanın hayatını kaybetmesi ve yaralanması, ebedi kardeşiniz Özbek halkının yüreğini derinden sarsmıştır. Kardeşimiz ve stratejik ortağımız Türkiye’nin acısını paylaşıyoruz. Sizlerin de acısını paylaşıyoruz. Bir araya gelen çetin sınavları aşmaya ve gerekli tüm yardımı sağlamaya hazırız.”

Türkiye’nin Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar ile de görüşen Saidov, hayatını kaybedenlerin aileleri ve yakınlarına taziyelerini iletti.

Türkiye’deki gelişmeleri yakından takip ettiğini kaydeden Saidov, bugüne kadar ilk insani yardımın Türkiye’ye ulaştırıldığını, yakın zamanda tekrar insani yardım gönderileceğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu