Haber

Bilecikli işçiler MESS ile imzalanan toplu iş sözleşmesini kutladı

GÖKAY ŞİMŞEK

Birleşik Metal İşçileri Sendikası bünyesinde örgütlenen Bilecik çalışanları, MESS ile imzalanan toplu iş sözleşmesini coşkuyla karşıladı. Birleşik Metal İşçileri Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Recai Büyükbeyhan, “İlk 6 aylık zam ortalama yüzde 98’e getirildi. İkinci 6 aylık zam ise yüzde 30 olarak belirlendi. Yani toplu olarak hesaplanarak belirlendi” Enflasyon yüzde 23-24 olacaktır.”

Bilecik’te Demisaş ve Accuride Jant fabrikaları önünde toplanan işçiler, MESS ile imzalanan toplu iş sözleşmesini alkışlar ve sloganlar eşliğinde kutladılar.

“İLK 6 AYLIK ARTIŞ ORTALAMA YÜZDE 98’E ULAŞTI”

Birleşik Metal İşçileri Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Recai Büyükbeyhan, imzalanan toplu iş sözleşmesine ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Toplu sözleşmeyi imzaladık. Detayları biliyorsunuz. Ana noktaları anlatayım. İlk 6 aylık artış ortalama yüzde 98’e getirildi. İkinci 6 aylık artış ise yüzde 30 olarak belirlendi. Yani Enflasyonun yüzde 23 – 24’e çıkacağı hesaplanarak toplu olarak belirlendi. Yüzde 30’un üzerine çıksa bile tedbir alınacak. Üçüncü 6 ayda enflasyon yüzde 3 artı, dördüncü 6 ayda ise enflasyon yüzde 3 artı enflasyon.Ve arkadaşlar Toplu Sözleşme’de yer almayan yeni unsurlar eklendi.Anaokulunda çocuğu olanlara 2 bin lira anaokulu yardımı alındı.Sünnet düğünü olanlara 2 gün sünnet Düğün izni alındı. 3. Dünya Engelliler Günü’nde engelli arkadaşlara 1 gün izin verilmesine karar verildi.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu