Ekonomi

Evlilik kredisi kriterleri belli oldu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, faizsiz evlilik kredisinin ayrıntılarını açıkladı.

Bakan Göktaş, faizsiz evlilik kredilerinde yaş kriteri olacağını ve bunun da 18-27 yaş arası olmasını beklediklerini belirtti.

Göktaş, sıfır faizli kredinin 2 ay ödemesiz 4 yıl vadeli olacağını belirtti. Göktaş bahisle ilgili şu bilgileri paylaştı:

“Deprem bölgesi için pilot projeye başlıyoruz. Sonra genişleteceğiz. Gençlerimizin beklediği müjdeli haberdi. Meclis’in kontrolünde. Ancak en kısa sürede hayata geçireceğiz. Bütün kriterleri oluşturduk, bütün altyapı artık hazır, 18-27 yaş arası için ama bunların hepsi Meclis’te tartışılacak.

Gelir kriteri var, yaş kriteri var. Belli hatalara bulaşmamak ve sarsıntı bölgesinde yaşamak. Bu kriterleri karşılayan herkes faydalanabilecektir.

Dört yıllık kredi, 2 yıllık ödemesiz dönem. Sıfır faizle vereceğimiz bir destek. Daha sonra yönetmelik çıkarmamız gerekiyor. Pilot bölgeden başlamamızın nedeni deprem bölgesindeki gençlerimize destek olmaktır. Oraya ulaşmak için ahlaki motivasyon olmak.”

“Bu ay çıkmasını bekliyor muyuz?” Soruya Göktaş, “Önümüzdeki günlerde Meclis’e gelecek. Tüm çalışmalarımızı tamamladık. Yeni yıldan önce hayata geçmesini bekliyoruz.”

dortdivan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu