Haber

Türk Projesi Ödül Töreni Saraybosna’da Düzenlendi

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da, Yunus Emre Enstitüsünün (YEE) “Tercihim Türk Projesi”ne katılan öğrenciler arasında düzenlenen futbol ve voleybol müsabakalarının ödül töreni, kuruluşunun 100’üncü yılı kapsamında gerçekleştirildi. Türkiye Cumhuriyeti.

Mustafa Busuladzic İlkokulu’nda düzenlenen ödül törenine Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Faruk Berat Akçeşme, Saraybosna YEE Müdürü Mehmet Akif Yaman, Türkiye Maarif Vakfı (TMV) Bosna Hersek Temsilcisi Yakup Gül, Türk kurumlarının temsilcileri, yerel yetkililer ve çok sayıda öğrenci katıldı. Başkent.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Eğitim Müşaviri Akçeşme, Cumhuriyetin ilanının 100. yıl dönümü nedeniyle etkinlik ve programlar düzenlediklerini söyledi.

Mustafa Busuladziç İlkokulu’nda 100’den fazla öğrencinin Türkçe öğrendiğini belirten Faruk Berat Akçeşme, “Çocuklar Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl dönümünü kutladılar, biz de onlara çeşitli hediye ve ödüller vereceğiz.” söz konusu.

Türkçenin seçmeli olarak öğretildiği okullarla işbirlikleri bulunduğunu kaydeden Akçeşme, Türkiye’deki okullarla Bosna Hersek’teki okulları bir araya getirerek etkinlikler düzenlediklerini belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı dolayısıyla okuldaki öğretmen ve öğrencilerle birlikte düzenlenen törene Okul Müdürü Duran Mrndic de katıldı. sporEtkinlikler düzenlediklerini belirtti.

Mrndic, her yıl Türkiye’yi ziyaret ettiklerini belirterek, “Kızlarda voleybol, erkeklerde ise futbol turnuvası düzenledik. Bundan dolayı mutluyuz.” dedi.

Final maçlarının oynanmasının ardından kazanan takımlara kupaları, turnuvaya katılan tüm öğrencilere ise katılım belgeleri takdim edildi.

Turnuvanın düzenlendiği salona Boşnakça “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı Kutlu Olsun” pankartı asılırken, öğrenciler halk oyunları gösterisi de sergiledi.

marmaraajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu