Ekonomi

Türkiye’de bugün en ucuz hamsi Rize’de satılıyor.

Rize’nin Fındıklı ilçesinde hamsinin kilogram fiyatı 10 TL’ye düştü.

Hamsi, balıkçıların olduğu kadar Rizelilerin de yüzünü güldürmeye başladı. Palamutun bolluğuyla bereketli bir döneme başlayan Karadeniz balıkçılarının ağları şimdi hamsi ile doldu. Rize’nin Fındıklı ilçesinde geçtiğimiz günlerde 20 TL’ye kadar düşen hamsinin kilogram fiyatı bugün itibarıyla 10 TL’ye kadar düştü.

Rize’nin Fındıklı ilçesinde balık tutan Hakan Çınar, “Hamsinin kilosu tüm vatandaşlara yetecek” diyerek hamsinin kilogram fiyatını 10 TL olarak açıkladı. Çınar, “Bugün Hopa’dan yerli hamsi çıktı. Ardeşen’de, Pazar’da, Rize Merkez’de, Çayeli’de her yerde hamsi 20 TL 15 TL’den satılırken bugün biz 10 TL’den vatandaşa zararına hamsi satıyoruz. kar etmeden satarsın sadece vatandaş yesin diye fiyatı 10 tl ye indirdik taze taze sabah 4.30 da denizden çıktı 6.30-7.00 gibi 50 kasa aldık şu an Tezgâha indi 1 saatte 20 kasa hamsi tükettik akşama inşallah hepsi biter fiyatı çok ucuz Tanesi 3-5 kilo alanlar yarın ne olacağı belli değil çünkü fiyatlar çok değişiyor.Dün 20TL 15TL’ye sattığımız hamsiyi bugün 10TL’den satıyoruz.Daha büyük hamsiler geliyor Marmara hamsisi.Kilogram fiyatı 70TL 80TL. Karadeniz hamsisi bundan daha büyük, 25 TL, 30 TL’den satılıyor. Örneğin bugün hamsinin piyasa değeri 15 TL-20 TL ama biz halkımız yesin diye 10 TL’ye düşürdük” dedi.

Ayhan Özşahin ise kilo fiyatındaki değişkenliğin hayret verici olduğunun altını çizerek, “Dün 25 TL 30 TL iken bugün 10 TL’ye düşmesi şaşırtıcı. denizde de tıpkı balıkçılar gibi fiyat dengesizliği var ama bu kötü bir şey değil.Vatandaş artık balıkta en iyisi değil.Doğru yerlere gitmeye çalışıyor.Balık protein açısından gerekli bir şey . Vallahi çok uygun, bu fiyatlardan herkes faydalansın” dedi. – RİZE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu